Hoppa till sidans innehåll

Resultat KM/LM 13/11-16


Start -och resultatlista lektions- och klubbmästerskap hoppning del II 2016

     

Bana 1 (förklass)

         

Höjd

Startnr.

Ryttare

Häst/ponny

Klass

Resultat

Plac.

0.50

1

 

Wilma Murray

Agge

Klass 1

0/0/33,1

    4

 

2

Linn Rydholm

Fleur

Klass 1

Ute

 
 

3

Tuva-lisa Carlbom

Agge

Klass 1

0/0/35,6

 
 

4

Julia Hyppel

Agge

Klass 1

1/63,9

 
             

0.60

5

Tyra Ahlberg

Bilbo

Klass 1

0/0/37,3

 
 

6

Aleksander Witkowski

Herkules

Klass 1

Ute

 
 

7

Tilde Enkapers Delgado

Mille

Klass 1

   
 

8

Linda Glad

Eddie

Klass 1

0/0/26,3

       1

 

9

Frida Müller

Bilbo

Klass 1

0/0/27,3

       2

 

10

Olivia Löfgren

Mille

Klass 1

0/0/31,3

       3

 

11

Alva Randén

Bilbo

Klass 1

0/0/37,9

 
 

12

Heldine Karlström

Eddie

Klass 1

0/0/38,2

 
             

0.70

13

Greta Jacobsson

Rosa

Klass 1

Ute

 
 

14

Jasmine Hilland

Frans

Klass 5

Ute

 
 

15

Tindra Jangbäck

Michigan (kat D)

Klass 1 (utom tävlan)

-

 
 

16

Emma Åkerberg

Albin

Klass 5

0/0/25,6

 
 

17

Karin Ramström

Cion

Klass 5 

1/60,1

 
 

18

Ella Wigh

Frans

Klass 5

4/60,1

 
 

19

Elin Åkerberg

Lukas

Klass 5 (utom tävlan)

-

 
 

20

Nicole Wasmuth

Dixie

Klass 5 (utom tävlan)

-

 
 

21

Hannah Borelius Söderman

Rosa

Klass 1

0/0/37,5

 
             

0.80

21

Selma Rynge

Fritjof (kat C)

Klass 2

Ute

 

 

           

0.90

22

Sandra Anté

Fredriksbergs Zorro (kat D)

Klass 2

0/0/23,3

      1

 

23

Elsa Langley

Munsboro Jet Set

Klass 2

4/56,10

 
 

24

Wilda Nyström

Palm Beach

Klass 6

   
 

25

Bella Perbro

Elton John

Klass 6

Ute

 
 

26

Nicole Wasmuth

Dixie

Klass 6

Ute

 
             

Bana 2 (mästerskapsklass)

       

Höjd

Startnr.

Ryttare

Häst/ponny

Klass

   

0.70

1

Olivia Löfgren

Mille

Klass 3

4/43,7

 
 

2

Linda Glad

Eddie

Klass 3

0/0/33,8

   1

 

3

Linn Rydholm

Mille

Klass 3

5/60,1

 
             

0.80

4

Greta Jacobsson

Rosa

Klass 3

7/72,0

 
 

5

Wanda Nyström

Mira (kat B)

Klass 4 (utom tävlan)

-

 
 

6

Sandra Anté

Fredriksbergs Zorro (kat D)

Klass 3 (utom tävlan)

   
 

7

Karin Ramström

Cion

Klass 7

4/43,4

 
 

8

Emma Åkerberg

Albin

Klass 7 

0/0/35,2

    1

 

9

Bella Perbro

Elton John

Klass 7 (utom tävlan)

-

 
             
     

 

                     

 

LM Mästare ponny 2016         Linda Glad

Uppdaterad: 06 FEB 2017 09:27 Skribent: Elin Åkerberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Skånsta Ryttare - Ridsport
Åkersberga Ridcenter
18433 Åkersberga

Kontakt:
Tel: 0854022515
Fax: 0854065720
E-post: This is a mailto link

Se all info