Hoppa till sidans innehåll

Hopptävling 8/4-18


På söndag är det lokal hopptävling för ponnys, ekipagen tävlar i lätt D, lätt C och lätt B. 

Banbygge lördag 16.00 

Senast på lördag kväll måste alla transporter från ridskolans parkering flyttas. 

Nedan finns funktionärslistan. Vill du hjälpa till på tävlingen? Hör av dig till Elin eller Malin nummer till dem finns i funktionärslistan.

 

Funktionärslista hopptävling ponny 8/4-2018      
       
Första start kl 09:00 - funktionär klass 1 på plats senast kl 08:15, funktionär parkering senast kl 07:30  
Anmäl er i sekreteriatet och hämta ut reflexväst!      
       
  Klass 1 LD Klass 2 LC Klass 3 LB
       
Sekreteriat (öppnar 07:45) Malin Dybeck Malin Dybeck Malin Dybeck
       
Överdomare Bo Kjellgren Bo Kjellgren Bo Kjellgren
Domare Ellen Larsson Ellen Larsson Ellen Larsson
Domarsekreterare Linda Murray Linda Murray Linda Murray
Tidtagare Carina Anté Carina Anté Carina Anté
  Annelie Egertz Annelie Egertz Annelie Egertz
       
       
Speaker/Equipe domartorn Linda Murray Linda Murray Linda Murray
       
Banbyggare Lotta Ljungman Lotta Ljungman Lotta Ljungman
       
Banchef Sofia Höstman Sofia Höstman Emma Olsson
       
Flaggers Lotta Höstman Lotta Höstman Arnavaz A
  Rica J Rica J Rica J
       
       
Banpersonal Emma Olsson Emma Olsson Sarah Compier
  Maria C Maria C Maria C
  Marcus C Marcus C Marcus C
  Ellen L Ellen L Ellen L
    Sarah Compier  
       
Insläpp/utsläpp tävlingsbana Liselott E Nathalie E Nathalie E
       
Inropare/collect Sofie E Sofie E Sofie E
  Tyra N Tyra N Tyra N
       
Inropare till framridning Maya K Maya K Maya K
  Ingela Hammarström Ingela Hammarström  
       
Framhoppning lilla ridhuset Arnavaz A Maria Rekola Hanna Kulin
  Malena Langley Arnavaz A Maria Rekola
       
Sjukvårdare Anna Nyström Anna Nyström Anna Nyström
  Susanne Sternhoff Susanne Sternhoff Susanne Sternhoff
       
Parkering/infart Jocke Hansebo Jocke Hansebo Jocke Hansebo
  Hanna Kulin Hanna Kulin Ingela Hammarström
  Björn Compier Björn Compier Björn Compier
  Sofie H (avlösare Johanna) Sofie H (avlösare Johanna) Sofie H (avlösare Johanna)
  Dennis Hassellöf Dennis Hassellöf (till kl 12)  
       
Kafeteria Karin fixar Karin fixar Karin fixar
       
  Ansvarig Telefonnummer  
Equipe Online Malin Dybeck 070-3346993  
Tävlingsledare Elin Åkerberg 073-7331906  
Säkerhetsansvarig Annica Johnsson 076-7729036  
Funktionärsansvarig Elin Åkerberg/Malin Dybeck    
Prisutdelare      
       
Uppdaterad: 05 APR 2018 12:37 Skribent: Elin Åkerberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Skånsta Ryttare - Ridsport
Åkersberga Ridcenter
18433 Åkersberga

Kontakt:
Tel: 0854022515
Fax: 0854065720
E-post: This is a mailto link

Se all info